Site Loader

Małymi krokami zbliża się do nas bardzo ważne święto, czyli Dzień Ojca, dlatego warto pomyśleć o prezentach. Często zdarza się, że nie wiemy, co podarować tacie z okazji jego święta. Doskonałym pomysłem będzie zakup książki, gdyż jest to bardzo uniwersalny podarunek. Jakie książki sprawdzą się jako prezent na Dzień Ojca?

Literatura faktu

Świetnym pomysłem na prezent będą książki, które opowiadają o prawdziwych ludziach i wydarzeniach w formie reportażu czy dzienników. Bardzo ciekawą pozycją jest książka “Zapytaj astronautę”, której autorem jest Tim Peake. Można w niej znaleźć mnóstwo pytań dotyczących wypraw w kosmos, zarówno tych oczywistych, jak i nieco bardziej wyszukanych. Dobrym pomysłem będzie również książka “Homo deus”, którą napisał znany historyk Yuval Noah Harari. Autor przedstawia w niej swoją wizję przyszłości, dokładnie analizując obecne czasy. Ciekawą lekturą jest także książka “Psy Prewencji” Norberta Grzegorza Kościeszy. Opowiada ona o służbie w policji i opiera się na doświadczeniach autora.

Fantastyka

Fantasy to gatunek, który nigdy się nie nudzi i wciąż zdobywa nowych zwolenników. Szukając odpowiedniej książki fantasy, możemy wybrać zarówno klasykę gatunku, jak i jedną z nowszych powieści. Miłośnikom klasyki spodobają się takie książki jak “Władca Pierścieni” Tolkiena czy “Kroniki Diuny” Franka Herberta. Jeśli wolimy coś z nowszych powieści, warto zwrócić uwagę na “Później” Stephena Kinga czy “Żelazny wilk”, której autorką jest Siri Petterson.

Kryminały i sensacja

Książki kryminalne i sensacyjne to jedne z najchętniej wybieranych powieści. Nic dziwnego – są niezwykle wciągające i zawsze dużo się w nich dzieje. Można znaleźć wiele ciekawych książek kryminalnych czy sensacyjnych. Warto zwrócić uwagę na takie powieści jak “Krew z krwi” Przemysława Piotrowskiego czy “Zabawka” Roberta Ziębińskiego. Ciekawymi powieściami zza granicy jest np. “Schronisko” autorstwa Sama Lloyda czy “W głębi lasu” Harlana Cobena.

Daniel