Site Loader

Sprawienie prezentu tacie zdaje się sporym wyzwaniem. W końcu to on zazwyczaj przyjmuje rolę tego, który rozpieszcza nas na każdą okazję, niczego nie oczekując w zamian. W tym jednak wyjątkowym dniu, jakim jest Dzień Ojca, warto odwdzięczyć się choćby drobiazgiem za jego troskę. Nowa woda kolońska, butelka whisky lub po prostu dobra książka będą z pewnością czymś odpowiednim. Tym razem skupimy się na literaturze. Poznajcie zatem propozycje książek, które sprawdzą się jako, prezent na dzień ojca!

Literatura dla mężczyzn! To się sprawdzi na Dzień Ojca!

Projekt Riese, autorstwa Remigiusza Mroza. To powieść o pewnej, atrakcji turystycznej, która jednocześnie jest dawnym, nieco tajemniczym projektem nazistowskich Niemiec. To historia z akcją, zagadką, poruszająca również współczesną problematykę. Z pewnością wciągnie każdego czytelnika. 

Widziałem otchłań, autorstwa włoskiego alpinisty, Simone Moro. To bardzo współczesna, refleksyjna opowieść o alpinistycznych przyjaźniach. Jedocześnie piękna, wzruszająca, jak i nieco smutna.

Obcy, wciągająca powieść napisana przez: Maxa Czornyja. To książka, która funduje całą gamę emocji, niestety nie koniecznie tych pozytywnych. Dosadnie obnaża ludzkie słabości i oblicze zła, jakie tkwi w człowieku. To świetnie skonstruowana opowieść, która intryguje i na długo zapada w pamięci.

Król odszkodowań, autorstwa Johna Grishama. To thriller prawniczy, którego akcja toczy się nie na sali sądowej. Pełen napięć i zwrotów akcji. To historia o nowej perspektywie i walce o nie małą sumę! Książka funduje miłą rozrywkę.

Królowie życia PRL-u. Czerwoni książęta, playboye, towarzysze, autorstwa Iwony Kienzler. To książka pełna sensacji z historią w tle. Opowiada o tym, z jakimi niekiedy absurdalnymi plotkami mierzyły się znane w czasach PRL-u osobistości.

Zawód: szpieg, książka autorstwa duetu: Michała Majewskiego i Pawła Reszka. Odsłania kulisy pracy oficera wywiadu. Przy okazji przedstawia największe sukcesy i zdradza wpadki polskich szpiegów. To niezwykle ciekawa lektura!

Daniel